وقت سفارت پرتغال

به طور کلی توافق بر این است که یکی از مهمترین عوامل در روند مهاجرت گرفتن وقت ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده پرتغال است. در طی این روش، برای ارائه مدارک و شرکت در مصاحبه، باید مدارک مربوطه را پر کنید، درخواست ارسال کنید و برای سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور مبدا وقت بگیرید. 

این احتمال وجود دارد که مدت زمان انتظار برای گرفتن وقت سفارت بر اساس کشور مبدا، فصل خاص سال و تعداد درخواست هایی که در حال حاضر در دسترس هستند تغییر کند. 

بنابراین، داوطلبان باید عادت کنند که به طور منظم وب سایت سفارت را بررسی کنند و در روزی که برنامه ریزی شده است کاملاً آماده حاضر شوند. برای دستیابی به موفقیت در این سطح، آماده سازی کامل و ارائه دقیق مقالات لازم ضروری است.

برای دریافت اطلاعات به روز در مورد نحوه گرفتن وقت ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده پرتغال خود، به بررسی وب سایت سفارت 24 ادامه دهید:

افراد واجد شرایط اخذ ویزای الحاق همسر و پیوست خانواده پرتغال

افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای الحاق همسر و پیوست خانواده در پرتغال هستند، معمولاً فهرست افراد زیر را شامل می شوند:

 • فردی که همسر و شریک زندگی شما توسط قانون شناخته شود؛
 • فرزندان شما، که شامل فرزند خوانده‌ها و فرزندان همسر شما باشند؛
 • فرزندان تحت مراقبت شما یا همسرتان؛
 • خواهر و برادرهای تحت سرپرستی شما؛

روش اخذ ویزای الحاق به همسر و پیوستن به خانواده پرتغال

حامی مقیم یا شهروند در پرتغال باید یک درخواست رسمی به اداره مهاجرت پرتغال ارسال کند تا ویزا برای الحاق همسر و پیوست به خانواده دریافت کند. 

اگر آنها در خارج از پرتغال زندگی می کنند، متقاضی باید برای ویزای همسر به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خود با ارائه گواهی ازدواج، گواهی تولد و اثبات وابستگی مالی درخواست دهد. 

اسپانسر در پرتغال نیز باید ثبات مالی کافی و مسکن برای اعضای خانواده که به آنها ملحق می شوند را نشان دهد. پس از کسب مجوز، عضو خانواده ممکن است برای ملاقات با SEF برای تایید اقامت به پرتغال پرواز کند. خانواده هایی که به پرتغال مهاجرت می کنند می توانند با این روش با هم زندگی کنند و با هم بودن و حمایت را ایجاد کنند. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای الحاق به همسر و پیوست به خانواده پرتغال

برای دریافت ویزا برای همسران و افراد تحت تکفل شهروندان پرتغالی، متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • اعتبار پاسپورت باید برای شش ماه بعد ازتاریخ در نظر گرفته شده برای بازگشت فرد باشد.
 • پاسپورت باید دو صفحه‌ی خالی داشته باشد.
 • (نیازی به واکسیناسیون نیست)
 • برای ورود به پرتغال باید حداقل 10.000€ (یورو) پول نقد به علاوه گواهی تمکن مالی از بانک داشته باشید.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای الحاق به همسر و پیوستن به خانواده پرتغال

شرایط مالی برای به دست آوردن ویزای پیوستن به همسر یا پیوستن به خانواده برای پرتغال یک معیار مهم است و تضمین می کند که اسپانسر در پرتغال می تواند به اندازه کافی از اعضای خانواده ورودی حمایت کند. این معمولاً شامل نشان دادن درآمد پایدار بالاتر از حداقل دستمزد پرتغال، با افزایش اضافی برای هر یک از اعضای خانواده است که حمایت مالی می شود.

آستانه درآمد دقیق متفاوت است، با هدف پوشش هزینه های اولیه زندگی و تضمین رفاه خانواده بدون اتکا به بودجه عمومی. حامیان مالی اغلب ملزم به ارائه مدرکی دال بر درآمد از طریق صورت‌حساب بانکی، فیش حقوقی یا قراردادهای کاری هستند که نشان دهنده توانایی مالی آنها برای اسکان و حمایت از خانواده خود در پرتغال است. 

ضروری است که با خدمات مهاجرت پرتغال یا نزدیکترین کنسولگری پرتغال برای اطلاع از جدیدترین دستورالعمل ها و الزامات درآمدی خاص متناسب با تعداد اعضای خانواده تحت حمایت مشورت کنید.

میزان هزینه و مدت زمان اخذ ویزای همراه پرتغال 

گرفتن وقت ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده پرتغال هزینه دارد و تکمیل آن زمان می برد. هزینه ویزای بزرگسالان بین 60 تا 120 یورو، که برای کودکان کمتر بوده و غیر قابل استرداد است. مدت زمان معمولاً 30 تا 60 روز است، اگرچه ممکن است به دلیل حجم کاری کنسولگری، اسناد تکمیلی یا تأخیرهای دیگر بیشتر باشد. 

برای جلوگیری از تاخیر، متقاضیان باید قبل از تاریخ سفر خود برای ویزا اقدام کنند. هزینه های ویزا و زمان ممکن است تغییر کند و ممکن است بسته به مورد متفاوت باشد، بنابراین با نزدیکترین کنسولگری یا سفارت پرتغال تماس بگیرید یا برای آخرین اطلاعات از وب سایت خدمات مهاجرت پرتغال دیدن کنید.

آدرس و مشخصات سفارت پرتغال در تهران

پرتغال که یکی از جذاب ترین کشورهای جنوب اروپا محسوب می شود، نمایندگی های زیادی در ایران دارد که یکی از آنها سفارت پرتغال در ایران است.

 • نشانی: تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16
 • (تلفن سفارت) +(9821) 225 432 37
 • ‎(ایمیل دفتر سفیر) +(9821) 225 827 60
 • ‎(تماس های اورژانسی) +(98) 990 578 26 17
 • ‎(ایمیل بخش کنسولگری) +9821 22 76 40 60/61
 • ‎(ایمیل بخش کنسولگری) [email protected]
 • ‎(ایمیل دفتر سفیر) [email protected]
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
دریافت وقت سفارت