وقت سفارت هلند

کسانی که می خواهند با همسر خود که در هلند زندگی می کند، ملحق شوند باید مراحل پیوستن به همسر در سفارت هلند را طی کنند. این فرآیند معمولاً شامل پر کردن فرم‌های درخواست، ارائه مدارک مورد نیاز مانند شناسنامه، گذرنامه معتبر، مدارک اثبات کننده رابطه با همسر و سایر مدارک تکمیلی است. 

متقاضیان برای ارسال درخواست‌ها و مدارک پشتیبان و انجام مصاحبه برای تأیید واجد شرایط بودن و صحت اطلاعاتی که ارائه کرده‌اند، باید یک قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود تعیین کنند.

بسته به محل مبدا، زمان مورد نظر و مشخصات هر مورد، ممکن است در مدت زمان مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت و کل مراحل متفاوت باشد. در نتیجه، توصیه می‌شود که نامزدها از قبل یک قرار ملاقات بگذارند و هرگونه تاخیر احتمالی را در نظر بگیرند.

پس از اخذ ویزای الحاق به همسر و پیوست به خانواده هلند به این کشور، می توان برای دریافت مجوز اقامت دائم هلند درخواست دهند.

با وب سایت الحاق همراه باشید تا همه چیزهایی که باید در مورد گرفتن وقت ویزای الحالق به همسر و خانواده هلند بدانید:

افراد واجد شرایط اخذ ویزای الحاق به خانواده هلند

حق بازدید از هلند بدون ویزا به همه افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنند اعطا می شود. با این حال، برای ورود به هلند، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید ویزا دریافت کنند. گرفتن ویزای الحالق به همسر و خانواده توسط هلند تحت مقررات الحاق خانواده ایجاد شده است. 

با این ویزا، مقیم اصلی هلند می تواند تمام اعضای خانواده نزدیک خود را همراهی کند. به طور کلی، این ویزا برای افراد زیر سودمند است:

 • همسر یا پارتنر؛
 • فرزندان زیر ۱۸ سال یا فرزندان بالاتر از ۱۸ سال که از نظر مالی وابسته هستند؛
 • والدینی که از نظر مالی به فرزند خود وابسته هستند.

روش اخذ ویزای الحاق به همسر و پیوستن به خانواده

بر اساس قانون سفارت هلند، چندین فرآیند برای گرفتن ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده هلند وجود دارد. در زیر شرح مختصری از هر یک از این مراحل ارائه می دهیم:

ابتدا، شرایط ویزای همراه هلند را برای تضمین واجد شرایط بودن بررسی کنید. جمع آوری اسناد مربوطه گام مهم بعدی است. وب سایت مهاجرت هلند را برای مدارک مورد نیاز بررسی کنید و قبل از درخواست ویزا آنها را به انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی ترجمه کنید. 

پس از آن، می توانید برای ویزا و اقامت موقت خود به صورت آنلاین اقدام کنید. پس از درخواست، هزینه درخواست ویزا را پرداخت کرده و رسید را نزد خود نگه دارید. در نهایت، اگر درخواست شما موافقت شود، به شما گفته می شود که چه زمانی و چگونه ویزای همراه هلند خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای الحاق به همسر و پیوست به خانواده هلند

برای گرفتن ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده هلند ، متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد: 

 • کپی صفحات شناسایی پاسپورت اعضای خانواده
 • کپی مجوز اقامت فرد مقیم هلند
 • گواهی تمکن مالی فرد مقیم (۱۲ هزار یورو در سال)
 • سند ازدواج
 • شناسنامه کودکان
 • مدارک اثبات روابط خانوادگی
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه
 • گواهی عدم سوءپیشینه

تمکن مالی مورد نیاز

از آنجایی که دولت هلند می خواهد از بودجه عمومی برای هزینه های زندگی جلوگیری کند، ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده هلند نیاز به ثبات مالی دارد. متقاضیان باید درآمد مستقل، ثابت و کافی برای حمایت از خانواده خود داشته باشند. 

این شامل درآمد شغلی مشمول مالیات و منابع مالی اضافی مانند کمک مالی یا پس‌انداز است. درآمد مستمر معمولاً با یک قرارداد کار دائم یا 12 ماهه ثابت می شود. اگر کوتاهتر باشد، دولت درآمد سه سال قبل را ارزیابی می کند. حداقل درآمد با حداقل حقوق قانونی اصلاح شده شش ماهه هلند مطابقت دارد.

میزان تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای همراه هلند، از تاریخ 1 ژانویه 2024 تا 30 ژوئن 2024، به شرح زیر می باشد:

 • حقوق ناخالص SV در ماه بدون کمک هزینه تعطیلات: 2,069.40 یورو
 • حقوق ناخالص SV در ماه با کمک هزینه تعطیلات: 2,234.95 یورو

میزان هزینه و مدت زمان اخذ ویزای همراه هلند 

در حال حاضر، هزینه ویزای الحالق به همسر و پیوست خانواده هلند برای هر فرد 210 یورو است. از طرف دیگر، این هزینه فقط هزینه درخواست ویزا را پوشش می دهد. متقاضیان باید هزینه های اضافی مانند پردازش اطلاعات بیومتریک، ترجمه اسناد و سایر هزینه های مربوط به درخواست ویزا را نیز در نظر بگیرند.

از آنجایی که در صورت پس گرفتن درخواست خود، هزینه هایی که پرداخت می کنید غیرقابل استرداد است، مهم است که به خاطر داشته باشید که این هزینه ممکن است تغییر کند. 

بنابراین، توصیه می شود قبل از درخواست، تمام عناصر را بررسی کنید و از توانایی پرداخت هزینه ها اطمینان حاصل کنید. به طور کلی، زمان لازم برای تصمیم گیری در مورد درخواست شما حدود نود روز است. 

با این حال، این ممکن است بسته به شرایط خاص تغییر کند. برای مثال، اگر درخواست شما فاقد هرگونه اطلاعات ضروری است، می توان از شما خواسته شود که مدارک بیشتری ارائه دهید، که برای ارزیابی نیاز به زمان بیشتری دارد.

آدرس و مشخصات سفارت هلند در تهران، ایران:

 • آدرس سفارت: تهران، خیابان شهید لواسانی، دیباجی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک 7
 • آدرس شرکت VFS Global: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی( گلستان پنجم)، مجتمع هروی سنتر، مرکز درخواست ویزای هلند، طبقه ششم
 • سفارت هلند، برای ارائه مدارک به کانتر هرروزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵، برای دریافت پاسپورت و به اصطلاح پیکاپ ویزا از ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ و برای استفاده از پشتیبانی تلفنی از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷ می‌باشد.
 • شماره تماس‌های سفارت هلند۹۴۷۰-۵۳۱-۲۱۸-۹۸+/ ۵۹۱۴-۲۸۰-۲۱۸-۹۸+/ ۷۳۳-۲۰۵۵-۴-۹۷۱+
 • ایمیل [email protected] 
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
دریافت وقت سفارت